Hlavní hostia

Ivo Koblasa

Ivo Koblasa (* 10. července 1993 Brno) je český hendikepovaný cyklista. Radí sa medzi najlepších hendikepovaných cyklistov v ČR a na svete. Reprezentoval Českú republiku na Letných paralympijských hrách (Tokio 2020, Rio 2016, Londýn 2012).

  • MS dráha: 3 x bronz
  • MS v cestnej cyklistike: 1 x striebro, 1 x bronz
  • ME v cestnej cyklistike: 1 x striebro, 1 x bronz

Od roku 2011 sa pravidelne umiestňuje na predných pozíciách Európskeho poháru, Svetového pohára a Majstrovstvách sveta. Dvakrát vyhral svetový ranking. V roku 2021 získal titul majstra Európy. V roku 2014 sa stal vicemajstrom sveta. Stal sa športovcom, ktorý presadzuje integráciu hendikepovaných medzi zdravými športovcami.

Autor knihy: Nikdy to nevzdám
NADACE AGEL podporuje Iva Koblasu 9 rokov


Miguel Angel Méndez Lara

Miguel Angel Méndez Lara – narodil sa 19. apríla v Nagarote – León, v Nikarague, ktorá sa nachádza v Strednej Amerike. Tancoval u Ireny Lopezovej pri tanečnom konzervatóriu Escuela Nacional de Danca. Od roku 1985 študoval a tancoval na Slovensku. Založil tanečnú školu Latino Culture Project  de Miguel Méndez. 

Tanečné kurzy sú určené pre všetkých bez ohľadu na vek alebo predchádzajúce skúsenosti s tancom. Vyučuje rôzne tance ako napríklad salsa, bachata, merengue, cumbia, mambo a ich kombinácie. Výučba tancov zahŕňa aj kondičnú prípravu, takže popri tanečných krokoch sa aj športovo odreaguješ a odnesieš si z tréningu skvelú náladu. 

Zažiť pocity energie, vzrušenia a radosti z pohybu Vám umožnia rytmy krajín Latinskej Ameriky. Chceme roztancovať Skalicu a vniesť jej na jeden deň karnevalovú tvár pre dospelých aj deti.


Peter Hamerlík

Peter Hamerlík (* 2. január 1982, Myjava) je bývalý slovenský hokejový brankár, ktorý pochádza zo Senice.

S hokejom začal v Senici, následne prešiel do Skalice. V roku 2000 odišiel do zámoria, kde bol ako jeden z mála dvakrát draftovaný klubmi NHL. Jeden člen z tímu, ktorý v roku 2012 dosiahol významný slovenský úspech na medzinárodnej úrovni. Držiteľ striebra z Helsínk i juniorského bronzu z roku 1999. Skvelý brankár a nositeľ titulu Majster českej republiky s klubom HC Oceláři Třinec. Pôsobil tiež v Bielorusku i Rusku, a kariéru zakončil na východe Slovenska, v Poprade.

AGEL a.s. NADÁCIA AGEL o.p.s. Fakultná nemocnica AGEL Skalica a.s. Zdravie pre Záhorie o.p.s. Delikomat Mesto Skalica TSV

Partner behu

Perfect Distribution a.s.